KONFERENCJA W BRZEŚCIU KUJAWSKIM


„BEZPIECZEŃSTWO UŻYTKOWANIA ELEKTROWNI WIATROWYCH”

17 listopada 2012 roku w Brześciu Kujawskim, w restauracji Falborek odbyło się III Seminarium poświęcone elektrowniom wiatrowym. Mottem wiodącym Wydarzenia było „ Bezpieczeństwo użytkowania i eksploatacji elektrowni wiatrowych”.


Powitanie uczestników przez Organizatorów.

Konferencja organizowana była przez firmę dr Barzyk Consulting oraz Partnerów:

  • WIND-SERVICE.COM SP. Z O.O.
  • EKOWINDBis s.c.
  • ROTORSERVICE.EU
  • EKOMIR.PL

Patronat medialny nad konferencją sprawowali: Centrum Informacji o Rynku Energii oraz Czysta Energia.
W tegorocznej edycji Seminarium udział wzięło ponad 100 uczestników, liczby te podkreślają celowość Wydarzenia, a zarazem wysoki poziom merytoryczny przedstawianych prezentacji.
Uczestnicy z pełnym zainteresowaniem zapoznawali się z tematyką prezentacji przedstawianych przez specjalistów z branży. Jest to jedyna profesjonalna Impreza poświęcona energetyce wiatrowej w Polsce.

Wind-Service.Com Sp. z o. o. jako jeden z partnerów Wydarzenia aktywnie uczestniczyła w konferencji. Przedstawiciel firmy zaprezentowała temat „Zarządzanie wiatrakami w myśl prawa budowlanego i ustawy o dozorze technicznym”. Imprezie towarzyszyła ciągła prezentacja interaktywnego stanowiska Wind-Service.Com Sp. z o. o. do monitoringu elektrowni wiatrowych. Motywem przewodnim stanowiska było: „ Availability - poprawa dostępności poprzez zdalny monitoring i kontrolę efektywności turbin wiatrowych", którą prowadzili Mariusz Chrapek oraz Marek Szmechta, prezentacja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu „Innowacyjny system do pomiaru efektywności turbin wiatrowych" - POIG.01.04.00-16-012/10.Program konferencji był następujący:

„Potencjał wystąpienia szkód w elektrowni wiatrowej i rozwiązania ubezpieczeniowe”- Gothaer

Bezpieczeństwo inwestora pod kątem spodziewanych zmian Prawa Energetycznego i wymagań nowej Ustawy OZE - Grzegorz Barzyk, dr Barzyk Consulting

Uszkodzenia rotora, procedury i czynności serwisowe - Jarosław Puzio, Rotor Service

Krajowe i wspólnotowe źródła finansowania inwestycji w OZE - Tadeusz Trocikowski, Europejska Fundacja Naukowa - Instytut Innowacji

Typowe wymagania i procedury prawidłowego serwisu elektrowni wiatrowych - Jakub Przybyła, Ekowind Bis,

Użytkowanie urządzeń elektroenergetycznych w energetyce wiatrowej - Włodzimierz Cebulski, ekspert energetyczny

Zarządzenie wiatrakami w myśl prawa budowlanego i ustawy o dozorze technicznym - Magdalena August, Wind-Service.com Sp. z o.o.

Wieczorem po pełnym wrażeń dniu obrad i prezentacji, odbył się bankiet, który stanowił doskonałą okazję do zacieśnienia branżowych więzi i pogłębiania wiedzy. Tegoroczna konferencja wiatrakowa „Bezpieczeństwo użytkowania i eksploatacji elektrowni wiatrowych" Brześć Kujawski 2012, została przez uczestników bardzo wysoko oceniona, pod względem merytorycznym, dydaktycznym oraz organizacyjnym. Będąc pod wrażeniem III Seminarium z niecierpliwością oczekujemy kolejnego.